Akademie pro začínající podnikatelky Academy for Women Entrepreneurs (AWE) je společný vzdělávací projekt Business & Professional Women CR a Velvyslanectví USA v ČR.

Akademie AWE je určena začínajícím podnikatelkám nebo ženám s podnikatelským plánem. Studium je založeno na programu DreamBuilder, vyvinutém prestižní Thunderbird School of Global Management Arizonské státní univerzity. Během tří měsíců na účastnice čeká 13 online lekcí v angličtině, na něž naváže týdenní setkávání s lokálními facilitátorkami. Těchto rolí se v České republice ujaly podnikatelky – Ingrid Šůrová, Bohdana Goliášová a Lenka Daňková. Úspěšné absolventky programu pak získají certifikát již zmíněné prestižní americké instituce.

Součástí programu je také vstupenka na 12. ročník konference Equal Pay Day pořádanou BPWCR a několik tematických workshopů. V závěrečné soutěži získá nejlepší projekt finanční podporu 50.000 Kč.

Do prvního ročníku, který byl slavnostně zahájen v pondělí 1. 3. 2021, se přihlásilo 193 uchazeček o studium. Z nich bylo vybráno 47 začínajících podnikatelek, které se se svými podnikatelskými projekty tohoto programu zúčastní.

Academy for Woman Entrepreneurs (AWE) je projekt, který na podporu rozvoje podnikatelských schopností žen a posilování jejich ekonomického potenciálu a nezávislosti iniciovala v roce 2019 americká vláda. V roce 2021 funguje studijní program AWE ve více než 75 zemích a otvírá tak cestu podnikání pro 70 000 žen.

Pro více informací o akademii AWE můžete kontaktovat koordinátorku projektu Radku Lím Labendz: radka.labendz@bpwcr.cz.

Partnerem projektu je Velvyslanectvím USA v České republice.

Log in with your credentials

nebo    

Forgot your details?

Požádat o členství v BPW

Přejít k navigační liště