Skip to main content
AWE Akademie

AWE: Jsme v půlce a jedeme dál. Nabídněte mentoring podnikatelkám

By 13. 4. 202126 dubna, 2021No Comments

Studijní program akademie pro začínající podnikatelky Academy for Women Entrepreneurs (AWE), který je společným vzdělávacím projektem Business & Professional Women CR a Velvyslanectví USA v ČR, se blíží ke své polovině. Celkem 41 účastnic tak využívá jedinečné šance a usilovně pracuje na rozvoji svého byznysu. 

Původně byl projekt AWE naplánován pro 30 českých podnikatelek, které budou vybrány na základě předložených podnikatelských projektů. Současných 41 účastnic je výsledkem opravdu velkého zájmu, kterého se tomuto atraktivnímu projektu dostalo. Chuť vědět o něm víc či se do něj přímo zapojit totiž projevila téměř tisícovka žen,“ říká prezidentka Business & Professional Women CR Lenka Šťastná. Skupina studentek, které se do projektu zapojily, je opravdu různorodá, a právě tato různorodost vytváří velký prostor vzájemné podpoře zapojených žen. Zastoupeny jsou jak ženy z nejrůznějších oborů jako například IT, móda, vzdělávání, dokonce i zemědělství, tak z mnoha regionů celé České republiky.

Kolem tohoto unikátního projektu, který snad jako jediný certifikovaný program v dnešní době podporuje začínající podnikatelky, se zcela spontánně vytvořila komunita aktivních podnikavých žen, mezi něž se mohou přidat i další, například připojením se k facebookové skupině tohoto projektu. Začínající i již aktivní podnikatelky zde najdou nejen inspiraci, ale také příležitosti jak rozvíjet svůj byznys nebo se na něj připravovat ve společnosti stejně nastavených a vzájemně se podporujících žen.

Připojte se k nám!

Pokud máte i vy chuť pomáhat dalším ženám v plnění jejich podnikatelských snů, můžete se pro ně stát “AWE Business mentorkou” a věnovat jim 5 hodin svého času, které je mohou na jejich cestě za úspěchem posunout dopředu.

Chci být AWE Business mentorkou

Co všechno studentky od zahájení programu 1. března 2021 stihly?

  • Slavnostní zahájení za přítomnosti představitelů Velvyslanectví USA
  • Seznámení s projekty ostatních účastnic AWE
  • Čtyři studijní setkání nad tématy prvních šesti modulů DreamBuilderu, během kterých si definovaly svůj podnikatelský záměr, pracovaly na jeho plánování, exekuci, zabývaly se marketingem či cenotvorbou
  • Položit základy svému budoucímu byznys plánu
  • Vytvořit podpůrnou komunitu na Facebooku
  • Účastnit se mentoringových setkání v rámci konference Equal Pay Day

 Na co mohou ještě těšit?

  • Pravidelná studijní setkání nad zbývajícími lekcemi DreamBuilderu s podporou facilitátorek, během nichž se dozví například jak svůj podnikatelský sen financovat, jak ho prodat, jak z něj profitovat, jak ho skloubit s rodinou/soukromým životem.
  • Tři workshopy podle výběru účastnic projektu
  • Šance propojit se s členkami Business & Professional Women CR
  • Možnost přihlížet podnikatelským prezentacím v rámci projektu Select USA
  • Závěrečné soutěž, v níž získá nejlepší projekt finanční podporu 50.000 Kč
  • Slavnostní zakončení akademie AWE spojené se setkáním s významnými podnikatelkami
  • Získání certifikátu Thunderbird School of Global Management

Studium AWE je založeno na programu DreamBuilder, vyvinutém prestižní Thunderbird School of Global Management Arizonské státní univerzity. Během tří měsíců na účastnice čeká 13 online lekcí v angličtině, na něž navazují týdenní setkávání s lokálními facilitátorkami. Těchto rolí se v České republice ujaly podnikatelky – Ingrid Šůrová, Bohdana Goliášová a Lenka Daňková.

O programu 

Academy for Women Entrepreneurs (AWE) je projekt, který na podporu rozvoje podnikatelských schopností žen a posilování jejich ekonomického potenciálu a nezávislosti iniciovala v roce 2019 americká vláda. V roce 2021 se studijní program AWE otevře ve více než 75 zemích a umožní tak cestu podnikání pro 70 000 žen.

V České republice je Akademie pro začínající podnikatelky Academy for Women Entrepreneurs (AWE) společným vzdělávacím projektem BPWCR a Velvyslanectví USA v ČR.

Pro více informací o akademii AWE můžete kontaktovat koordinátorku projektu Radku Lím Labendz: radka.labendz@bpwcr.cz.