Skip to main content
aktualita

11/2022 – Listopad 👉 měsíc rovného odměňování

By 16. 11. 20229 prosince, 2022No Comments

Listopad je měsíc, kdy má naše téma rovného odměňování svůj svátek. 15. listopadu je totiž Evropský den rovných platů.

Už se o tom roky mluví, ale je to stále potřeba? Ano, je! Dle statistik jsme stále v porovnání s ostatními zeměmi pozadu.

Ženy v Česku musí v roce 2022 pracovat o 60 dní déle, aby dosáhly na stejnou výplatu jako muži v roce 2021.
Ženy u nás v průměru vydělávají o 16,4 % méně než muži, což řadí Českou republiku mezi 10 nejhorších zemí EU. Proto od roku 2010 vyvoláváme v České republice odborné diskuse s firmami a veřejností o příčinách stále vysoké mzdové nerovnosti.

Rovnost v odměňování je zároveň jedním ze sedmi hlavních principů, které stanovují WEPs - WOMEN'S Empowerment Principles.
My jsme se staly pyšnými ambasadorkami tohoto souboru zásadv České republice. I vy se můžete stát součástí 👉 22. 11. Setkání projektu
Women’s Empowerment Principles ve Philip Morris.
Velmi se těšíme na 13. 12., kdy se díky našim aktivitám stane dalším signatářem WEPs společnost GasNet. Slavnostní ceremoniál proběhne na půdě Karlovy Univerzity.

 

Zajímá vás, co na této cestě za rovnými příležitostmi děláme?

Oslovujeme zajímavé ženy, které jsou vzory pro další ženy a nastupující generace děvčat. Minulý týden jsme úspěšně zahájily již 5. ročník Empowering Women Mentoring.
Skvělými mentorkami pátečního setkání byly Zuzana Indruchová z hostitelské společnosti Mondelez a Renáta Niederlová z Essox, s.r.o.

Více informací naleznete v listopadovém newsletteru.

Newsletter k přečtení